#1 Témata individuálních konzultací

Individuální konzultace osobně v Praze / online

Pokud se nemůžete nebo nechcete zúčastnit skupinového kurzu, můžeme se sejít osobně nebo online na individuální konzultaci.

V oboru osobního rozvoje se pohybuji již 30 let, nejdříve jako studentka, ale záhy jsem začala poskytovat neformální a pak i formální konzultace a facilitovat kurzy. Spolupracuji s odborníky jak na straně tradičních metod (psychologie, psychoterapie, psychiatrie), tak businessových přístupů (coaching, projektový rozvoj), ale i alternativních přístupů (zážitkové terapie, celostní medicína, duchovní techniky). Vše, co vyučuji, ale pochází primárně z praxe a propojuje širokou škálu pohledů.

Specifika mých konzultací

Moje oblíbené metody a témata jsou poměřně úzce zaměřená. Pokud pro vás nejsou vhodné, ráda vás nasměruji tak, abyste dostali ten správný typ péče. Proč? Protože mám spoustu aktivit a tvůrčích projektů, takže konzultace pro mne nejsou primárním příjmem. Nemám tedy potřebu si udržet každého klienta co nejdéle, abyste chodili na sezení každý týden donekonečna. Hledám ty, se kterými nám to klikne, půjdeme akčně do hloubky a budeme vysoce efektivní. Jednak mne to takto nejvíc baví a také na víc ani nemám čas. A málo času patrně máte i vy.

Efektivní diagnostika

Mojí silnou stránkou je efektivní a rychlá diagnostika problému. Tím vůbec nemám na mysli diagnostiku lékařskou a nálepkování diagnóz! Pokud byste potřebovali odbornou péči tohoto typu, vím, kam vás odeslat.

V mém případě se jedná o diagnostiku energetickou, což zní ezo, ale je to zcela praktické. Každý k životu přistupujeme s jinou vervou a mírou akčnosti, každý máme jiné množství energie k dispozici ke zvládání problémů. Toto předurčuje veškeré další postupy. Jiné výzvy a úkoly budu dávat akčnímu muži, který leze po horách, jiné jemné ženě s vysokou citlivostí.

Druhou oblastí, o které uslyšíte zcela určitě jsou osobní hodnoty, které taktéž předurčují vaše vnitřní nastavení. Pro tyto účely využívám originální metodiku  Anatomie hodnot a právě při osobních konzultacích se její diagnostický potenciál ukazuje naplno. Už při prvním rozhovoru odchytávám “klíčová slova” a postupně si sestavuji hodnotový profil, ze kterého můžeme vycházet.

Okruh #1: Osobní rozvoj, transformace a nacházení osobní síly (empowerment)

 • Orientace na vaší cestě: Orientaci považuji za stežejní. Měli byste vědět, kde ve svém vývoji jste, kam směřujete a jaká témata jsou před vámi a jaké metody jsou vám k dispozici (nejen ty mé!). Jinými slovy – co stojí za to řešit, kdy a jak.
 • Osobní hodnoty (Anatomie hodnot): Kromě diagnostiky se na hodnoty můžeme specificky zaměřit. Především byste měli vědět, jak fungují a začít si hledat ty autenticky své. Pokud si přejete projít opravdu celý systém, nabízím zvýhodněný balíček sezení Anatomie hodnot – osobní coaching.
 • Empowerment aneb jak dorůst do své síly: Poznáte-li své hodnoty a preference, získáte zdroj autentické síly a doslova i zdroj energie. Vaši osobní sílu dost možná někdo potlačil (výchova, společnost), ale i když je zadupaná, pořád tam někde je. Empowerment není o tom, že vám někdo “dodává odvahu,” ale že vám ukazuje, kde ji v sobě máte najít. Každý malý pozitivní krok dodává energii pro další a větší. Překvapivě jde o metodu, která se “neštourá v minulosti,” ale buduje na tom, kde jste teď, a jde dál.
 • Osobní transformace: Podpora pro již probíhající nebo plánovanou osobní transformaci (odblokování problémů, rozvoj talentu, velká životní rozhodnutí, získávání zdravých návyků). Transformace se liší od terapií zejména rychlostí a přímostí. Je založena na výzvách a jde takzvaně “na kost.” Cílem je vám nastavit zrcadlo a ukázat vám pravdu, i když třeba není příjemná. U jemnějších procesů vás kouč nebo terapeut nechává “dobrat se” k této pravdě, já vám jí ukazuji rovnou nebo vás záměrně stavím do situací, kde na ni “narazíte” tak, že to “nejde okecat.” Tím problém odblokujeme a dostáváme příležitost zpracovat vlnu emocí, které se v něm zauzlily – smutek, vztek, zklamání, nejistota. Vyžaduje to víc energie a odvahy, ale odměnou je vám rychlejší úleva a zpravidla trvalá změna. Více o tom, jak transformace funguje je zde: Mechanika transformace.
 • Nekonvenční vztahy: Říkám tomu novodobé vztahy, protože naše babičky nic takového neznaly. Dlouhodobě se zajímám o hluboká pouta, která k sobě lidé mají napříč pohlavími, věkovými rozdíly, kulturami, náboženstvími nebo rasami. Jsou mi blízká témata LGBTS a genderové otázky, ale také duchovní vztahy (spřízněné duše, karmické, dvojplameny). Pomáhám lidem nebát se milovat sami sebe a najít sebepřijetí, protože jedině tak mohou zdravě milovat ostatní.

Okruh #2: Kreativita, rozvoj konceptů, projekty, podnikání, kariéra

 • Odblokování kreativity: Mám dlouholeté zkušenosti s oblokováním kreativity u lidí, kteří si buď myslí, že vůbec tvořiví nejsou, nebo se někde cestou zasekli a svůj rozvoj sabotují.
 • Rozvoj konceptů: Můžeme brainstormovat nové nápady a rozvinout vaše koncepty – nebojte, nápady nekradu. Nestíhám realizovat ani ty svoje 🙂
 • Tvorba vize: Pomohu vám zjistit a definovat, co vlastně chcete. Jsem rozený vizionář, takže je pro mne snadné si představit váš projekt za pár let a tedy i vidět, jak ho efektivně naplánovat.
 • Branding a prezentace: Mohu poradit s tvorbou marketingových textů, brandingem, otázkami kolem osobních/firemních hodnot, firemní filozofie atd. Musíme zjistit, kdo vlastně jste a co chcete komu prezentovat.
 • Metodologie a procesy: Ráda vymýšlím, jak věci mají interně nebo procesně fungovat a dokážu případně i okomentovat/sepsat dokumentaci (zakládací dokumenty, interní pravidla, směrnice, manuály).
 • Kreativní briefy a návrhy: Můžeme spolu vytvořit efektivní briefy = zadání pro kreativní specialisty (grafiky, designery, fotografy atd.), což vám ušetří spoustu peněz a nervů. Můžeme spolu sepsat synopse tvůrčích projektů, podnikatelské návrhy, propozice, témata pro žádosti o financování apod.
 • Zpětná vazba: Poskytnu zpětnou vazbu na vaše tvůrčí pokusy, prezentace, dokumenty, weby apod. Můžete si na mne „natrénovat“ řečnický projev, přednes básně nebo obávanou prezentaci pro klienta.
 • Kariérní poradenství: Zajistím “filozofickou” část coachingu týkajícího se budoucího povolání, podnikání nebo směřování kariéry. Skrze identifikování vnitřního nastavení a osobních hodnot se dostaneme blíž podstatě toho, co vlastně chcete dělat. Jde také o skvělou přípravu na práci s expertem na lidské zdroje nebo budoucím investorem – tam už byste měli mít jasno v tom, co chcete a proč.

Okruh #3: Duchovní rozvoj

Zatímco v osobním rozvoji se snažíme dovolit vyrůst vaší osobnosti (tedy egu, v dobrém smyslu, vaší identitě), u duchovního vývoje řešíme, jak má toto vaše “já” komunikovat s vaší duší. Jinými slovy, celé je to o patro výš – což ale vůbec neznamená, že jsme někde na obláčku. Naopak! Cílem duchovního rozvoje je zprovoznit systém natolik, aby se impulzy z vaší duchovní sféry snadno a rychle dostávaly do 3D – do hmoty, do úplně normálního denního života. Souvisí s tím ale řada celkem komplikovaných témat:

 • Duchovní cesta – Otevření se novým možnostem, rozvoj talentu a potenciálu. Řešení typického rozkolu mezi tím, co “chceme dělat” a co “máme dělat” z hlediska duše (kam nás srdce táhne).
 • Duchovní probuzení: Obvykle náhlá a nečekená změna světonázoru a hodnot, která postaví život naruby. Považuji za kritické mít v té době někoho, kdo vás tím provede a podpoří vás. Ze všech zmiňovaných témat, tady je patrně nejvyšší míra zmatení a zranitelnosti a toho využívájí různí šarlatáni.
 • “Temná noc duše”: Období duchovního rozvoje kdy dochází k odpojení se. Jde o součást duchovního probuzení nebo přechod do nové fáze. Staré věci přestanou dávat smysl, odpojíte se od rodiny, přátel, dosavadních aktivit. Pozor – příznaky jsou velice podobné depresi, ale s odlišnou podstatou (běžná psychologie o tomto ví pramálo a medikace proces jen prodlužuje!).
 • Diagnostika systémových bloků: Hledáme “ucpané části” systému tělo-emoce-mysl-duše. Něco umím vyřešit hned, co neumím já, umí léčitelé nebo experti na práci s energií.
 • Ztráta víry nebo náboženství: Řešení nekompatibility mezi tradičním náboženským světonázorem a vlastní duchovní cestou. Nebudu vás přesvědčovat ani na jednu stranu, ale do hloubky vám mohu vysvětlit, jaké jsou vaše možnosti a v čem se ty přísupy liší.
 • Vysoká citlivost: Můj asi dost radikální přístup se nezaměřuje na sebeobranu pro “přežití v negativním světě,” ale na nalezení vnitřní síly, která pak ten svět kolem mění – citlivost není jen dar, ale superpower.
 • Pochopení ženské energie: Zde je mojí specialitou pomoc ženám – dračicím, které mají paradoxně “až moc té mužské” (viz programy pro Dračiče), ale mám trénink týkající se všech forem ženské energie a hledání toho, jak ji vzít za vlastní.
 • Duchovní a osudové vztahy – Spřízněné duše, karmické vztahy, dvojplameny, mentoři, duchovní učitelé, atd. O tomto tématu dělám i kurz Osudové vztahy, ale tady je prostor jít do hloubky s osobním příběhem.
 • Posvátná sexualita – Alespoň základní orientace v tématu (jen teorie, praxi se nechte na doma). Nevadí mi jít do hloubky a mluvit o sexualitě ve všech jejích podobách. Rozumím i kontextu LGTBS a i tam vidím prostor pro spiritualitu. Jste-li na duchovní cestě, pak je pro vás zvládnutí sexuální energie stěžejní a je potřeba s tímto tématem pracovat.  Pro páry za cenu jednoho!
 • Vize a transcendentální zážitky: Pochopení a zpracování vizí nebo transcendentálních zážitků může způsobit pořádný zmatek v životě (mít vhledy je jen začátek, teď co s nimi). V tomto kontextu předesílám, že nejsem fanouškem využívání substancí za těmito účely, ale respektuji, pokud klienti tyto techniky využívají. Za mne to není potřeba.
 • Rozvoj intuice: Každý má jiné intuitivní vjemy a je dobré vědět, jak je kultivovat a hlavně se naučit své intuici důvěřovat.

Dalších témat je mnoho

Pravidlo je u mne jednoduché:
Pokud vím, ráda poradím. Pokud nevím, zjistím, nebo odešlu za někým, kdo ví.

Projděte si, prosím, související stránky:

Objednávky konzultací

V případě dotazů a pro objednání mne kontaktujte na info@michaelafree.cz nebo telefonu +420-605-113-327