Srdečné vztahy: Otevření srdce sebelásce a hlubokým propojením

Lásku v sobě můžete objevit, kultivovat a sprchovat jí svět kolem. Její zdroj nevysychá. Abychom mohli zdravě milovat ostatní, musíme mít nejdřív rádi sami sebe. Otevření srdce je velká výzva, ale existuje řada cílených technik. Ukážu Ti, jak na to.

Nadcházející termíny

 • Neděle 11.2. 2024 10:00-16:00
 • Neděle 24.3. 2024 10:00-16:00
  vždy s přestávkou na oběd

Cena

800 Kč

Zapomeňte na pozlátka a pohádky

Láska je hybnou silou lidstva a její zdroj je přímo v nás, v srdci. Jenže my k ní přibalíme očekávání, nároky a požadavky. Obvykle si neumíme nastavit osobní hranice. Zamilujeme se, nasadíme růžové brýle a chceme ve druhém vidět něco, co tam není – prince, vílu, zachránce či berličku. A co takhle dát sobě nebo někomu čas na to, aby se učil a dozrál? Hollywoodský princ měl přece být dokonalý hned po vybalení z krabice! Jenže dokonalý není nikdo a zlomená srdce jsou součástí životní cesty.

Přitom nejde jen o romantické vztahy. Můžete mít srdce otevřené pro všechny a být prostě srdeční. Tato myšlenka se často pojí se strachem z toho, že otevřenost je z nějak naivní a hloupá, že si říká o zneužití. Jenže, co když je to obráceně? Co když se uzavřeností zbytečně omezujete a žijete ve strachu, místo abyste si užívali hluboké smysluplné vztahy s partnerem, rodinou, přáteli, kolegy, ale i cizími lidmi, na které se bez obav usmějete?

Máte zavřené srdce?

Jestli ano, nejste sami a nestyďte se za to. Většina srdcí kolem vás je zraněných, zlomených a zavřených. Možná vám partner, kamarád nebo terapeut naznačil, že jste nedostupní nebo máte „emoční plochost.“ Třeba procházíte životem jako zombie, cítíte se odpojení, oddělení od ostatních, vyšťavení. Dělá vám problémy, že si „nikoho nepřipustíte moc k tělu?“ nebo odpudíte každého, kdo vás má rád? V tom případě super, alespoň víte, na čem jste – a právě jste na stopě řešení.

Častěji ovšem lidé o svém omezeném emočním spektru nevědí. „Ale vždyť já mám emoce. Občas například pláču!“ brání se. Ano, nejčastěji u filmu – pokud jde o jejich vlastní život, jsou za tvrďáky. V tomhle případě se může i jednat o ohromně přátelské lidi, kteří ale nemají rádi sami sebe a nedovolují lidem, aby je milovali. Není to tedy tak, že nemají žádné city a emoce, jen si některé odepřou. A protože jejich život vypadá celkem normálně, obvykle ani nevědí, o co všechno přichází – nikdy to totiž neměli.

Otevírání srdce je o praktickém nácviku

Pro trochu zdatnější kouče a terapeuty je syndrom uzavřeného srdce vidět na první pohled. Často je viditelná změna držení těla, kde se podvědomě jakoby chráníme schoulením, dýcháme omezeně, smích je nervózní a „přidušený“ nebo naopak přehnaný. Jde o emočně-energetický jev, který se přímo projevuje v těle a dá se cítit například při objetí, ale i v komunikaci.

Asi vás překvapí, že lze celou věc začít řešit přes tělo, aniž bychom se „štourali“ v minulosti a řešili, kdo vaše zamrzlé srdce způsobil. Existuje celá řada způsobů, jak se doslova otevřít – fyzicky a následně i emočně. Mezi klasické přístupy patří dýchací techniky, specifická jógová cvičení, meditace, vizualizace a celá řada dalších. Následně musíme dát prostor emocím, které se nácvikem rozhoupou, ale to je jen přechodná fáze. S tím vším se dá pracovat a vždycky to stojí za námahu, protože odměnou je láska. Ta ovšem začíná u sebe.

Co Tě v kurzu čeká?

Tento kurz pojímám jako lekci kombinovanou s vaším sdílením – byť v tomto případě chápu, že sdílení asi není Tvoje silná stránka J. Mým cílem je vytvořit útulné a bezpečné prostředí, kde si můžeme povídat o hlubokých, osobních a možná i intimních věcech. Vždycky ale budeš sdílet jen tolik, kolik je Ti příjemné.

Společně se podíváme na tato témata:

 • Srdce jako elektromagnetická anténa – tentokrát půjdeme do hloubky z vědeckého i alternativního pohledu
 • Láska jako zdroj – energetický systém těla a jak se v něm prakticky zorientovat
 • Sebepřijetí a sebeláska – čím se liší, jak je kultivovat a proč to není totéž, co sebestřednost
 • Napojení – co to vlastně znamená a jak všelijak se to může projevovat (třeba i na dálku)
 • Metody a techniky – komplexní přehled přístupů a technik pro aktivaci srdce a otevírání hrudníku
 • Emoce a city – Rozdíl mezi nimi
 • Emoční inteligence a duchovní dovednosti – přehled klasických prvkům, na kterých je třeba zapracovat (např. otevřenost, flexibilita, ochota se měnit, adaptabilita apod.)
 • Coping skills – Zdravé mechanismy zvládání náročných emocí v praxi

Cyklus kurzů Novodobé vztahy

Tento kurz je součástí volné série kurzů o lásce a vztazích. Kurzy lze mezi sebou libovolně kombinovat. Kurzy pořádám o víkendu vždy dva za sebou, takže si je můžete dát jako víkendovku nebo jednotlivě.

Pro koho jsou tyto kurzy?

Předně pozor – tyto kurzy jsou vhodné i pro muže. Veškeré informace jsou důkladně strukturované a dokážu i emoční a duchovní koncepty převést do logického jazyka, takže se nebojte 🙂

Velice ráda uvítám teenagery od 16 let. Ale pokud jste se těmito tématy dosud moc nezabývali, budou vám informace užitečné, ať je vám 16 nebo 61.

Jinak – je snad někdo, kdo nechce být milován a nechce lásce a vztahům lépe porozumět?

Tato série kurzů je zejména užitečná:

 • Pokud jste zranění, zlomení, uzavření, odtažití, odpojení – ale nejen v těchto případech!
 • Pokud jste mladí a teprve se ve vztazích snažíte orientovat,
 • Pokud jste si prošli komplikovanými vztahy a nesete si z nich zranění, která ovlivňují vaše současné kroky a chování,
 • Pokud jste ve stavu “zamilování” až obsese, kterou jste nikdy nezažili a máte pocit, že tentokrát je to “něco zcela jiného,”
 • Pokud jste našli partnera, se kterým jste nepochopitelně stejní nebo máte pocit, že se znáte už milion let, a prožíváte komplikovaný intenzivní vztah,
 • Pokud vás někdo přitahuje jako magnet, ale vy nevíte proč nebo se k němu podivně opakovaně vracíte,
 • Pokud prozkoumáváte svou identitu, sexualitu a preference,
 • Pokud vás zajímá hlubší smysl duchovního napojení a sexuality nad rámec pouhého “chození s někým.”

Proč přijít na kurz ke mně?

Protože nemám předsudky a už nějakých 30 let mne kromě osobního rozvoje zajímají právě tyto “nestandardní” vztahy. Taky je žiju. Jsou neobvyklé svou hloubkou, duchovním nábojem, kreativitou, energetickým napojením i intelektuální rovinou a považuji je za skutečné bohatství. Navíc mne vždycky bavil sex a nestydím se za to. Zrovna píšu erotické romány a nevadí mi mluvit o intimních věcech nahlas. Taky jsem kvůli tomu psaní musela leccos nastudovat 😉

S manželem jsem 29 let, přičemž jsme spolu 24/7, pracujeme z domova a spolupracujeme na stejných projektech. Jasně, že je to občas ponorka. Ale jsem vděčná za každý den s ním, protože je o 40 let starší. To není překlep. Nikdy nezajímaly škatulky, ani co si o nás kdo myslí. Hlavně, že to funguje. Od dětství se různě pohybuji v LGBTQ+ komunitě a i tam jsem viděla obrovský vývoj zblízka. Věci jsou dnes prostě už jinak.

Jedna účastnice mých seberozvojových programů při zpětné vazbě řekla, že kromě znalostí jí nejvíc překvapila míra lásky, viditelná mezi mnou a mým kolegou Alasdairem, ale i námi a účastníky. Nebyla zvyklá, že by ji někdo hned ve dveřích objal. Nejednou účastníci nechápavě koukali, když jsme se s kolegou o přestávkách dlouho objímali místo komunikace – říkáme tomu „porada personálu.“ Podle potřeby mne buď dobíjel energií nebo zklidňoval, abych lépe zvládla náročný den výuky. To je prostě důležitější, než informace. A přijde nám to normální… no, evidentně to normou není.

Takže, Šárko – děkuji za připomenutí a nakopnutí! Budu ráda, pokud mé zkušenosti a pohledy někoho inspirují.

Propozice kurzu

 • Pořadatel: Michaela Freeman
 • Místo konání: Kodaňská 81/4, Praha 10 – Vršovice (vchod vedle kavárny FLAT hned u zastávky “Ruská”)
 • Čas: Celodenní kurz 10:00-16:00 s přestávkou na oběd
 • Maximální počet účastníků: 10
 • Prostor pro vaše dotazy: průběžně, plus závěrečná diskuze
 • Materiály: cena zarhnuje tištěné materiály pro domácí studium
 • Pohoštění: cena zahrnuje drobné pohoštění, teplé a studené nápoje

Přihlášky a platby

 • Kde se přihlásit: Přihlášky a platby zprostředkovává server Naučmese.cz
 • Platby: Platí se kartou online.
 • Storno a otázky kolem přihlašování: Lektoři jsou vypláceni až po uskutečnění kurzu. Veškerou komunikaci ohledně plateb nebo storna, prosím, řeš přímo s pracovníky Naučme se, jsou vstřícní a profesionální.
 • Pokud se Ti datum nehodí: Na Naučme se si lze vytvořit účet a přidat si kurz na seznam přání. Dostaneš pak automaticky oznámení, jakmile bude vyhlášen nový termín.
 • Organizační dotazy: S otázkami ohledně programu a organizace se můžeš kdykoli obrátit na tel: 605 113 327 nebo e-mail info@michaelafree.cz

Přijď a přiveď přátele… respektive tentokrát ideálně i partnera 🙂