Osudové vztahy: Spřízněné duše, dvojplameny, napojení a bezpodmínečná láska

V posledních letech roztrhl pytel s myšlenkou, že některé vztahy jsou tak nějak kosmické. Dřív se věřilo na osudovou lásku, teď slyšíme o spřízněných duších, dvojplamenech a karmě. Osudové vztahy jsou velkou výzvou. Nauč se je rozeznat a zvládnout.

Nadcházející termíny

 • Neděle 4.2. 2024 10:00-16:00
 • Neděle 17.3. 2024 10:00-16:00
  vždy s přestávkou na oběd

Cena

800 Kč

Pro koho je tento kurz?

Tento kurz jsem vytvořila pro ty, kdo na tato témata teprve narazili a zaujalo je, ale hlavně pro ty, kdo narazili hlavou o zeď osudového vztahu – a že to dokáže bolet! Ráda přivítám i rodinné příslušníky nebo přátele těch, kdo právě prožívají takové vztahy, protože kolem nich vzniká hodně nepochopení. Znalosti o osudových vztazích by ale dnes měly být základní výbavou pro život. Už to, že se s tímto tématem seznámíte, může jednou pomoci někomu, kdo je emočně uprostřed hurikánu.

Okolí takovému člověku obvykle neposkytne potřebnou podporu a zpravidla nachází nepochopení i u terapeutů (ať už oficiálních nebo alternativních). Nejen, že prochází nejsilnějšími emocemi, jaké kdy zažil, ale ještě je na to sám. Všichni jeho situaci zlehčují nebo interpretují nesprávně. Důvod je nasnadě – kdo takovou intenzitu nezažil, nepochopí. Nicméně se o to spolu pokusíme.

Škatulky neškatulky

“A proč to pořád musíš definovat a pojmenovávat?” zeptal se mne rozmrzele můj dvojplamen, “To Ti nestačí, že máme úžasné napojení?” Chápu ho. Odmalička bylo jeho cílem nebýt v nějaké škatulce. Chce být přijímán tak, jak je, se všemi jeho neobvyklými schopnostmi, názory a nekonvenčními vztahy. Jenže on je o 13 let mladší a v Asii. My na Západě věci škatulkovat musíme, jinak nám praskne hlava.

Vidím kolem sebe utrpení, které vznikne ve chvíli, kdy objevíte někoho s takto silným nábojem a máte to nějak přijmout, pojmout a zpracovat. Zamilování se (ta věc, o které psali po tisíciletí básníci) je vedle toho legrace. Tohle je jako když vás přejede vlak a často ze dne na den je všechno ve Vašem životě vzhůru nohama.

Největší úleva přichází právě ve chvíli, kdy zjistíte, že nejste sami a že stejnými symptomy si prochází po světě tisíce lidí (dnes už možná miliony, jen se to neví). Bohužel, první, co objevíte na internetu je slátanina romantizujících emočních výlevů. Osudové vztahy ale často nejsou o romantice, jsou o růstu, lekcích, bezpodmínečné lásce, změně a hlubokém napojení. Ukazují nám zrcadlo bez příkras, učí nás vidět sami sebe v novém světle. Jsou prostě jednou velkou výzvou.

Vynasnažím se vám pomoci tuto výzvu zvládnout, byť 100% recept nemá nikdo. Je to pole neorané. Tenhle kurz bude takovým tancem mezi škatulkováním a rušením škatulek. Pojmenujeme si typy vztahů a symptomy, ale vždy budu připomínat, že nakonec jde o individuální cestu a prostě o to, zda je vám spolu dobře.

Co Tě v kurzu čeká?

Kurz pojímám jako lekci kombinovanou s vaším sdílením. Mým cílem je vytvořit útulné a bezpečné prostředí, kde si můžeme povídat o hlubokých, osobních a možná i intimních věcech. Vždycky ale budeš sdílet jen tolik, kolik je Ti příjemné.

Společně se podíváme na tato témata:

 • Osudové vztahy – v čem se liší od normálních
 • Bezpodmínečná láska – principy bezpodmínečné lásky, ale podmínečných vztahů
 • Spřízněné duše, karmické vztahy a dvojplameny – jejich příznaky, procesy a odlišnosti
 • Karma, vazby, napojení – co dělat, když jsme se propojili až moc
 • Duchovní probuzení – jeho projevy a vazba na téma osudových vztahů
 • Narcismus a manipulace – v čem se liší od karmických a osudových napojení, byť se zvenku mohou jevit podobně
 • Posvátná sexualita – alespoň základ, jen teorie J, v kontextu osudových vztahů
 • Globální pohled – role osudových vztahů ve společenském vývoji a fungování novodobých vztahů.

Cyklus kurzů Novodobé vztahy

Tento kurz je součástí volné série kurzů o lásce a vztazích. Kurzy lze mezi sebou libovolně kombinovat. Kurzy pořádám o víkendu vždy dva za sebou, takže si je můžete dát jako víkendovku nebo jednotlivě.

Pro koho jsou tyto kurzy?

Předně pozor – tyto kurzy jsou vhodné i pro muže. Veškeré informace jsou důkladně strukturované a dokážu i emoční a duchovní koncepty převést do logického jazyka, takže se nebojte 🙂

Velice ráda uvítám teenagery od 16 let. Ale pokud jste se těmito tématy dosud moc nezabývali, budou vám informace užitečné, ať je vám 16 nebo 61.

Jinak – je snad někdo, kdo nechce být milován a nechce lásce a vztahům lépe porozumět?

Tato série kurzů je zejména užitečná:

 • Pokud jste mladí a teprve se ve vztazích snažíte orientovat,
 • Pokud jste si prošli komplikovanými vztahy a nesete si z nich zranění, která ovlivňují vaše současné kroky a chování,
 • Pokud jste ve stavu “zamilování” až obsese, kterou jste nikdy nezažili a máte pocit, že tentokrát je to “něco zcela jiného,”
 • Pokud jste našli partnera, se kterým jste nepochopitelně stejní nebo máte pocit, že se znáte už milion let, a prožíváte komplikovaný intenzivní vztah,
 • Pokud vás někdo přitahuje jako magnet, ale vy nevíte proč nebo se k němu podivně opakovaně vracíte,
 • Pokud prozkoumáváte svou identitu, sexualitu a preference,
 • Pokud vás zajímá hlubší smysl duchovního napojení a sexuality nad rámec pouhého “chození s někým.”

Proč přijít na kurz ke mně?

Protože nemám předsudky a už nějakých 30 let mne kromě osobního rozvoje zajímají právě tyto “nestandardní” vztahy. Taky je žiju. Jsou neobvyklé svou hloubkou, duchovním nábojem, kreativitou, energetickým napojením i intelektuální rovinou a považuji je za skutečné bohatství. Navíc mne vždycky bavil sex a nestydím se za to. Zrovna píšu erotické romány a nevadí mi mluvit o intimních věcech nahlas. Taky jsem kvůli tomu psaní musela leccos nastudovat 😉

S manželem jsem 29 let, přičemž jsme spolu 24/7, pracujeme z domova a spolupracujeme na stejných projektech. Jasně, že je to občas ponorka. Ale jsem vděčná za každý den s ním, protože je o 40 let starší. To není překlep. Nikdy nezajímaly škatulky, ani co si o nás kdo myslí. Hlavně, že to funguje. Od dětství se různě pohybuji v LGBTQ+ komunitě a i tam jsem viděla obrovský vývoj zblízka. Věci jsou dnes prostě už jinak.

Jedna účastnice mých seberozvojových programů při zpětné vazbě řekla, že kromě znalostí jí nejvíc překvapila míra lásky, viditelná mezi mnou a mým kolegou Alasdairem, ale i námi a účastníky. Nebyla zvyklá, že by ji někdo hned ve dveřích objal. Nejednou účastníci nechápavě koukali, když jsme se s kolegou o přestávkách dlouho objímali místo komunikace – říkáme tomu „porada personálu.“ Podle potřeby mne buď dobíjel energií nebo zklidňoval, abych lépe zvládla náročný den výuky. To je prostě důležitější, než informace. A přijde nám to normální… no, evidentně to normou není.

Takže, Šárko – děkuji za připomenutí a nakopnutí! Budu ráda, pokud mé zkušenosti a pohledy někoho inspirují.

Propozice kurzu

 • Pořadatel: Michaela Freeman
 • Místo konání: Kodaňská 81/4, Praha 10 – Vršovice (vchod vedle kavárny FLAT hned u zastávky “Ruská”)
 • Čas: Celodenní kurz 10:00-16:00 s přestávkou na oběd
 • Maximální počet účastníků: 10
 • Minimální počet účastníků: 3
 • Prostor pro vaše dotazy: průběžně, plus závěrečná diskuze
 • Materiály: cena zarhnuje tištěné materiály pro domácí studium
 • Pohoštění: cena zahrnuje drobné pohoštění, teplé a studené nápoje

Přihlášky a platby

 • Kde se přihlásit: Přihlášky a platby zprostředkovává server Naučmese.cz
 • Platby: Platí se kartou online.
 • Storno a otázky kolem přihlašování: Lektoři jsou vypláceni až po uskutečnění kurzu. Veškerou komunikaci ohledně plateb nebo storna, prosím, řeš přímo s pracovníky Naučme se, jsou vstřícní a profesionální.
 • Pokud se Ti datum nehodí: Na Naučme se si lze vytvořit účet a přidat si kurz na seznam přání. Dostaneš pak automaticky oznámení, jakmile bude vyhlášen nový termín.
 • Organizační dotazy: S otázkami ohledně programu a organizace se můžeš kdykoli obrátit na tel: 605 113 327 nebo e-mail info@michaelafree.cz

Přijď a přiveď přátele… respektive tentokrát ideálně i partnera 🙂


Fotografie: Wesley Balten z Unsplash