Jak být sami sebou: Identita, autentičnost a integrita

Co vlastně znamená “být sám sebou?” Objev svou identitu, odlož masky a ukaž svou jedinečnost světu. Nemusíš být jako ostatní. Říkej nahlas, co si myslíš a cítíš. Získání sebejistoty není o magii, ale o nácviku. Zkus to! Výsledek stojí za to!

Nadcházející termíny

 • Neděle 21.1. 2024 10:00-16:00
 • Sobota 2.3. 2024 10:00-16:00
  (vždy s přestávkou na oběd)

Cena

800 Kč

Pro koho je tento kurz

Tento kurz je určen všem, kteří bojují s nízkým sebevědomím, obavami, nejistotou a maskami. Jste-li ochotni je konečně odložit, je tento kurz právě pro vás. Už nemusíte hrát hodné holčičky a chlapečky, můžete být sami sebou a svobodně se nadechnout. Kurz nenahrazuje terapeutická sezení, ale supluje, co nás měli naučit ve škole – vysvětluje, jak to celé vlastně funguje.

Co Tě v kurzu čeká

Tento kurz pojímám spíš přednáškově, s prostorem pro průběžné dotazy a sdílení. Budu se snažit přijít na kloub vašemu konkrétnímu příběhu, ale obecně tu není tu prostor na terapeutickou práci. Cílem kurzu je dát vám kvalitní orientaci a určit si další kroky. Společně si probereme tato témata:

 • Identita – co definuje naše “já” a jak se liší “hlas ega” a “hlas duše”
 • Integrita – jaké to je, kdy “děláte, co říkáte”
 • Sebediagnostika – jak jste na tom a co je potřeba ošéfovat nejdřív
 • 7 forem strachu a negativních přesvědčení podle metodiky Anatomie hodnot
 • Empowerment – jak dorůst do své síly (seznámení s procesem)
 • Celostní přístup k překonávání strachů a traumat (propojení těla, mysli a duše)

Sdílej, co je uvnitř

Když lidem neukážeme svůj talent, nebudou tleskat – a bez potlesku ztratíme motivaci. Pokud lidem nesdělíme své potřeby a přání, těžko můžeme čekat, že nám je splní.  Pokud jim je řekneme, ale naše činy neodpovídají našim slovům, nebudou se snažit nám vyjít vstříc nebo pomáhat. Klíčovým slovem tu tedy není jen téma strachů, ale i téma pravdivosti vůči sobě a ostatním – autentičnost a z ní vyplývající integrita.

Pro pochopení odvahy musíme znát její vnitřní mechaniku – propletenec témat jako jsou instinktivní obranné reakce, komfortní zóna, vnitřní cenzor (kritik), přijetí zodpovědnosti, ochota se měnit, ochota vést, sebe-sabotáž atd. Určitě jste o nich slyšeli, ale jak si je poskládat do jasného obrázku?

Sestavila jsem proto celkem jasnou mapu, díky které se v tomto zauzleném a propleteném tématu zorientujete. Projdeme si všechny stěžejní body krok za krokem a sami ihned uvidíte, kde máte příležitosti ke zlepšování.

Díky skupinovému kurzu také zjistíte, že vůbec nejste sami. I když máme každý jinou kombinaci strachů a nejistot, principy jejich překonání jsou kupodivu podobné. Pojďme se jim podívat na kořínek.

O cyklu Mechanika odvahy

Tento kurz je součástí volné série vzájemně se doplňujících kurzů zaměřených na získání sebevědomí a odvahy. Kurzy lze mezi sebou libovolně kombinovat.

Proč přijít na kurz ke mně?

Tématu oblokování strachů a hledání autentického já se věnuji od roku 1996 v rámci odblokovávání tvořivosti a od roku 1999 v kontextu organizování a vyučování terapií za pomoci zvířat. Ve velkém se pak tato témata objevila v projektu Anatomie hodnot, kde je odvaha jednou ze sedmi základních lidských hodnot.

Má vlastní práce se pohybuje na hranici uměleckých, podnikatelských a charitativních projektů a osobního rozvoje, což by bez překonávání strachů prostě dělat nešlo. Tam si neustále dáváte výzvy a děláte věci, které jste nikdy předtím nedělali. Takže to, co tu učím, praktikuji v denním životě. Samozřejmě, že nejsem dokonalá a ještě pořád mám, co zlepšovat. Ale pravdou je, že strachy mne obvykle už nezastaví od toho, co chci.

Nevylezla jsem na Everest, ani nepřeplula moře na bárce sama. Moje expertíza je spíš na straně ochoty jít do emočně náročných situací a jít do hloubky. Vlastně dost na kost. Odmalička říkám věci, jak jsou, a to i když to lidé nechtějí slyšet. Chápu, že občas mne za to nemusí mít rádi. I to je o odvaze.

Netušila jsem, že jednou tyhle věci budu vyučovat, ale evidentně je to potřeba. Mám vždycky obrovskou radost, když lidi vidím růst a otevírat se. Budu ráda, pokud mé poznatky někomu pomohou najít osobní sílu – respektive do ní dorůst. Ona už tam je, jen se schovává. Pojďme jí udělat prostor.

Propozice kurzu

 • Pořadatel: Michaela Freeman
 • Místo konání: Kodaňská 81/4, Praha 10 – Vršovice (vchod vedle kavárny FLAT hned u zastávky “Ruská”)
 • Čas: 10:00 – 16:00 s přestávkou na oběd
 • Maximální počet účastníků: 10
 • Minimální počet účastníků: 3
 • Prostor pro vaše dotazy: průběžně, plus závěrečná diskuze
 • Materiály: cena zarhnuje obsažné tištěné materiály pro domácí studium
 • Pohoštění: cena zahrnuje drobné pohoštění, teplé a studené nápoje

Přihlášky a platby

 • Kde se přihlásit: Přihlášky a platby zprostředkovává server Naučmese.cz
 • Platby: Platí se kartou online.
 • Storno a otázky kolem přihlašování: Lektoři jsou vypláceni až po uskutečnění kurzu. Veškerou komunikaci ohledně plateb nebo storna, prosím, řeš přímo s pracovníky Naučme se, jsou vstřícní a profesionální.
 • Pokud se Ti datum nehodí: Na Naučme se si lze vytvořit účet a přidat si kurz na seznam přání. Dostaneš pak automaticky oznámení, jakmile bude vyhlášen nový termín.
 • Organizační dotazy: S otázkami ohledně programu a organizace se můžeš kdykoli obrátit na tel: 605 113 327 nebo e-mail info@michaelafree.cz

Přijď a přiveď přátele 🙂